Бинго сајтови 2021

Добредојдовте на најдобрите листа бинго сајтови страница, создадена од страна Bingo77montenegro.com. Подолу ќе најдете надвор од селекцијата на врвот бинго брендови за играчите на Црна Гора. Споредба бинго бонуси, да избере најдобра опција и продолжи да игра бинго игри онлајн.

Најдобри веб-страници за играње Бинго

William Hill Bingo

за newbies
25£

Бонус

7.1/10

Велика

18+. T&C применуваат

Sun Bingo

50£

Бонус

7.7/10

Велика

18+. T&C применуваат

Vera&John

200%

Бонус

9.9/10

Одлично

18+. T&C применуваат

Обиди се со некои игри бесплатно

 • Pachinko

  Pachinko

  Igrajte
 • Show Ball 3

  Show Ball 3

  Igrajte

Бинго сајтови да игра на во Црна Гора

William Hill Bingo

за newbies
25£

Бонус

 • Бинго соби

  25

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  WHG (International) Limited Casinos

 • Cashout време

  e-Wallet: 0-24 hours

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • А реномирана и сигурен сајт бинго
 • Веб-сајт се напојува со еден од најдобрите игри софтвер
 • Нуди голем број на бинго соби
7.1/10

Велика

18+. T&C применуваат

Sun Bingo

50£

Бонус

 • Бинго соби

  12

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  News Group

 • Cashout време

  Card Payments: 3-5 days

 • Надлежниот орган

  Alderney Gambling Control Commission

 • Крајна сајт онлајн бинго сопственост на гигант корпорација
 • Нуди секојдневно бонуси бинго
 • Поддржано од страна на популарни бинго софтвер провајдер
 • Нуди некои бесплатни бинго игри
7.7/10

Велика

18+. T&C применуваат

Vera&John

200%

Бонус

 • Бинго соби

  6

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Dumarca Gaming Limited

 • Cashout време

  e-Wallet: 24-48 hours

 • Надлежниот орган

  Malta Gaming Authority

 • Во казиното е еден од најголемите меѓународни брендови коцкање
 • Обезбедува казино и бинго игри
 • Е совршен да се игра на мобилни
9.9/10

Одлично

18+. T&C применуваат

Zinger Bingo

64

Бинго билети и 10 слободни врти

 • Бинго соби

  7

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  888 Holdings

 • Cashout време

  e-Wallet: 48-72 hours

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Нуди добра мобилна платформа
 • Можете да уживате во голема бинго игри од 75-топка бинго до 90-топка
 • Играчите можат да изберете од голем број на промоции и бонуси дневно
6.8/10

Добар

18+. T&C применуваат

Queen Bee Bingo

64

Бесплатни бинго билети и 10 слободни врти

 • Бинго соби

  6

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Tau Marketing Services Limited

 • Cashout време

  Credit/Debit Cards: 4-7 business days

 • Надлежниот орган

  UK Gambling Commission

 • На веб-сајтот има уникатен дизајн
 • Нуди одлични 75 и 90-топка верзии на бинго игра
 • Повеќе дневни промоции и можности да се игра вашиот омилен бинго игри
6.6/10

Добар

18+. T&C применуваат

Costa Bingo

без wagering
300%

Бонус и 30 бесплатни вртења

 • Бинго соби

  36

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  888 Holdings

 • Cashout време

  e-Wallet: 48-72 hours

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Веб-страница е сопственик на една од најголемите бинго заедници во Велика Британија
 • Нуди секојдневно бонуси за регистрирани корисници
 • Направени од страна на еден од најдобрите игри софтвер
9.3/10

Одлично

18+. T&C применуваат

Chit Chat Bingo

без wagering
300%

Бонус

 • Бинго соби

  20

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  888 Holdings

 • Cashout време

  Debit Cards: 4-7 business days

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Е еден од најстарите британски бинго сајтови
 • Играчи добиете дневна бонуси
 • Веб-сајт се напојува со еден од најдобрите игри софтвер
 • Програмата нуди лојалност за редовни посетители
4.8/10

Контроверзниот

18+. T&C применуваат

Foxy Bingo

без wagering
за newbies
40£

Добредојдовте бонус

 • Бинго соби

  16

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  ElectraWorks Limited

 • Cashout време

  e-Wallet: 48-72 hours

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Има еден од најпрепознатливите дизајни меѓу бинго сајтови
 • Нуди дополнителни бонуси за време на викендите
 • Има дневни бонуси за бинго играчи
 • Направени од страна на еден од најдобрите игри софтвер
8.2/10

Велика

18+. T&C применуваат

Bingofest

50€

кеш понуда

 • Бинго соби

  7

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  VistaGaming Network

 • Cashout време

  e-Wallet: 24 hours

 • Надлежниот орган

  лиценца Curacao коцкање

 • Нуди добри можности да игра добро познати верзии на бинго игра
 • На веб-сајтот има пријателски мобилна платформа
 • секогаш можете да почнете со бонус добредојдени да се добие екстра бинго средства
6.8/10

Добар

18+. T&C применуваат

Dabber Bingo

105

Бесплатни билети и 10 слободни врти

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Tau Marketing Services Limited

 • Cashout време

  e-Wallet: 2-5 days

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Веб-страница е познат по ниска wagering неговите барања
 • Играчите можат да ја добијат дневната слободни врти и бинго билети
6.8/10

Добар

18+. T&C применуваат

Sky Bingo

за newbies
40£

Бонус и 100 бесплатни врти

 • Бинго соби

  6

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Sky Betting & Gaming

 • Cashout време

  e-Wallet: 12-24 hours

 • Надлежниот орган

  Alderney Gambling Control Commission

 • Веб-страница се во сопственост на гигант коцкање корпорација
 • Има голем број на бонуси, вклучувајќи ги и дневните бонуси
9.5/10

Одлично

18+. T&C применуваат

Buzz Bingo

без wagering
за newbies
30£

Добредојдовте бонус

 • Бинго соби

  24

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Buzz Group Limited

 • Cashout време

  e-Wallet: 0-1 hours

 • Надлежниот орган

  UK Gambling Commission

 • Еден од најдобрите онлајн бинго сајтови Велика Британија
 • Брендот е во сопственост на гигант коцкање корпорација
 • Понуди присутен бинго клубови во Велика Британија
 • Веб-сајт се напојува со еден од најдобрите игри софтвер
 • Нуди некои ексклузивни бинго и казино игри
10/10

Одлично

18+. T&C применуваат

Fever Bingo

500

Бесплатни врти

 • Бинго соби

  11

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Jumpman Gaming Limited

 • Cashout време

  e-Wallet: 24 hours

 • Надлежниот орган

  Alderney Gambling Control Commission

 • cashback на веб-сајтот нуди
 • Направени од страна на еден од најдобрите игри софтвер
5.1/10

Добар

18+. T&C применуваат

Dove Bingo

500

Бесплатни врти

 • Бинго соби

  11

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Jumpman Gaming Limited

 • Cashout време

  e-Wallet: 1-5 days

 • Надлежниот орган

  UK Gambling Commission

 • Веб-сајт се напојува со еден од најдобрите игри софтвер
 • Cashback понуди за регистрирани играчи
8.2/10

Велика

18+. T&C применуваат

Candy Shop Bingo

без wagering
200%

Бонус

 • Бинго соби

  2

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Zenzero Limited

 • Cashout време

  Debit Cards: 4-7 business days

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Веб-страница нуди бесплатни бинго и казино игри
 • Веб-сајт се напојува со еден од најдобрите игри софтвер
 • Понуди 90 и 75-топка бинго игри
7.7/10

Велика

18+. T&C применуваат

Heart Bingo

50£

Добредојдовте бонус

 • Бинго соби

  6

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Gamesys Operations Limited

 • Cashout време

  e-Wallet: 24 hours

 • Надлежниот орган

  UK Gambling Commission

 • На веб-сајтот нуди бесплатни игри за бинго играчи
 • Нуди секојдневно средства награда и специфичните услови и рокови
7.1/10

Велика

18+. T&C применуваат

Loony Bingo

300%

Бонус на прв депозит

 • Бинго соби

  4

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Daub Alderney Limited

 • Cashout време

  Debit Cards: 4-7 business days

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Нови играчи можат да играат бинго игри бесплатно од 3 дена по регистрација
 • Брендот е во сопственост на гигант коцкање корпорација
 • Веб-страница има модерен дизајн
 • Е погодно да се игра на двете Android и на iOS
7.3/10

Велика

18+. T&C применуваат

Lucky Ladies Bingo

300%

Добредојдовте бонус

 • Бинго соби

  7

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  ElectraWorks Limited

 • Cashout време

  up to 5-7 working days

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • На веб-сајтот е насочена кон женската публика
 • Нуди голема бинго простор за нови играчи
 • А сорта на бинго игри се достапни
6/10

Добар

18+. T&C применуваат

Sparkly Bingo

120

Бинго билети

 • Бинго соби

  4

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  888 Holdings

 • Cashout време

  Debit Cards: 4-7 business days

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Има удобен и лесен дизајн
 • Понуди релативно малку бинго игри
 • Поддржано од страна на популарни бинго софтвер провајдер
8.1/10

Велика

18+. T&C применуваат

Velvet Bingo

40£

Бонус

 • Бинго соби

  7

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  ElectraWorks Limited

 • Cashout време

  5-7 working days

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • понуди сајт бинго игри и над 150 казино игри
 • Нуди одлична можност да игра бинго бесплатно
3.1/10

Контроверзниот

18+. T&C применуваат

Wink Bingo

200%

Добредојдовте бонус

 • Бинго соби

  21

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  888 Holdings

 • Cashout време

  Credit/Debit Cards: 4-7 business days

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Има единствена pin-up дизајнот на страницата
 • Нуди секојдневно бонуси бинго
 • Поддржано од страна на популарни бинго софтвер провајдер
 • Е во сопственост на познати коцкање корпорација
5.7/10

Добар

18+. T&C применуваат

Galabingo

50£

Бесплатни бинго

 • Бинго соби

  17

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  LC International Limited

 • Cashout време

  e-Wallet: 0-24 hours

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Доверлив бренд со долга историја
 • Цели бинго играчи од сите возрасти
 • Нуди секојдневно бонуси
 • Е еден од најголемите и брзо растечки веб-сајтови бинго Велика Британија
8.7/10

Велика

18+. T&C применуваат

Gravy Train Bingo

180

Бесплатни врти

 • Бинго соби

  7

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  ElectraWorks Limited

 • Cashout време

  up to 5-7 working days

 • Надлежниот орган

  Gibraltar Gambling Commissioner

 • Нуди бесплатни бинго за нови играчи
 • Редовна сајт посетителите можат да аплицираат за cashback на секој депозит
5.1/10

Добар

18+. T&C применуваат

Nutty Bingo

без wagering
20£

Бонус и 20 вртења

 • Бинго соби

  3

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Zenzero Limited

 • Cashout време

  Debit Cards: 4-7 business days

 • Надлежниот орган

  UK Gambling Commission

 • На веб-сајтот е во сопственост на гигант коцкање корпорација
 • Регистрирани играчи добиете дневна бонуси
 • Понуди 90 и 75 топка бинго игри
5.1/10

Добар

18+. T&C применуваат

Tombola Bingo

за newbies
50£

Добредојдовте бонус

 • Бинго соби

  20

 • Јазик

  English

  English

 • Сопственикот

  Tombola Int

 • Cashout време

  PayPal: up to 72 hours

 • Надлежниот орган

  UK Gambling Commission

 • Еден од најголемите бинго сајтови во Велика Британија
 • Нуди ексклузивни бинго игри
8.2/10

Велика

18+. T&C применуваат
faq
 • Kako se igra bingo?

  Bingo je igra na sreću. Domaćin igre (naziva se "najavljivač") nasumično izvlači odabrane pobjedničke brojeve. Izvučeni brojevi bi trebalo da se poklope sa onima na listićima 5x5 koje posjeduju igrači. Ako su pobjednički brojevi na njihovom listiću poređani u redu, to se zove "Bingo!" Trenutno je takođe moguće igrati bingo na internetu na brojnim bingo sajtovima u Crnoj Gori.

 • Koja je najbolja Bingo aplikacija u Crnoj Gori?

  Možete da igrate bingo u novac ili besplatno. U drugom slučaju, možete da odaberete i skinete aplikacije sa javnim pristupom. TOP-5 bingo aplikacija za android uključuju: Bingo Gem Rush, Super Bingo HD, Bingo Blitz, Lucky Bingo i Bingo Heaven. TOP-5 bingo aplikacija za iOS su: Robin Hood Bingo, Moon Bingo, Ted Bingo, Sugar Bingo i Polo Bingo.

 • Kakve sve bingo igre postoje?

  Postoje dva tipa bingo listića. Kolone 5x5 se koriste u bingo igrama sa 75 loptica, a kolone 9x3 se koriste za hauzi ili bingo sa 90 loptica. Međutim, postoji dodatna klasifikacija bingo igara. Tako možete da igrate i da čitate o Bingo U-Pick Them (to jest loto), Bingo Bonanca (sa 43 broja), Stallion Race Bingo (sa brojevima od jedan do 15 i sa do 15 igrača), Passing Bingo (posljednji igrač koji ostane je pobjednik), Bingo sa 30 lopitca (sastoji se od 30 bingo loptica) i Coverall Bingo (to jest slot). Igrači imaju veliki izbor ovih igara na bingo sajtovima na crnogorskom jeziku koje mogu da igraju besplatno ili u stvarni novac.

 • Da li je bezbjedno igrati bingo u Crnoj Gori?

  Onlajn bingo može da bude potpuno bezbjedan i siguran tip dokolice ukoliko igrači prate ova prosta pravila. Provjerite da li bingo sajt ima licencu i provjerite da li je ona u skladu sa odgovoarajućim zakonom u Crnoj Gori. Takođe da biste izbjegli gubitak novca, savjetujemo igrače da detaljno ispitaju pravila i uslove za podizanje bingo bonusa, kao i za klađenje na svim značajnim kockarskim mjestima.

Претплатете се на нашиот билтен

Препорачана од Bingo 77