Buzz Bingo веб-страница

Buzz Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: Buzz Group Limited

Бинго соби: 24

Рејтинг 5/5

Ние сме оценети Buzz Bingo според нашите бинго сајтови "пласман систем како одличен сајт бинго. Тоа значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучите да се игра тука. За да го одбележи Buzz Bingo како одличен сајт, ние се провери на угледот на неговата лиценца, бројот на месечни посетители на сајтот има, бонус политика се однесува тоа. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Buzz Bingo е во сопственост на Buzz Group Limited. Таа работи според лиценцата од Коцкање Комисијата за Велика Британија - реномирани лиценцирање орган. На веб-сајтот има 24 бинго соби и нуди некои ексклузивни бинго игри. Главен јазик на сајтот е на англиски јазик и нема други опции се достапни. Buzz Bingo овозможува PayPal повлекувања и неколку други методи за повлекување, како и.

30£

Добредојдовте бонус

Барањето

1,250£

Неделен giveaway на собна Сите Победниците бинго

Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
credit_debit
paypal
Opcije softvera
virtue_fusion
Podrška

Разговор во живо: 24/7

8081691459

[email protected]

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

30£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни насоки, вклучувајќи бонуси и политики повлекување, јасно се откриени и се состои од детални информации. За да креирате сметка, играчите ќе биде побарано да го докаже својот идентитет од страна на телефон и да испратите некои документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој веб-сајт и ранг на своите, препорачуваме Buzz Bingo за newbies и професионални онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и најверојатно ќе има позитивно искуство играјќи на него.

Сопственикот
Buzz Group Limited
Година
2018
Бинго соби
24
Повлекување граница
£50,000 per day
Јазик
English
Cashout време
e-Wallet: 0-1 hours
Метод за повлекување
PayPal
Сертификати
EGR Operator Award 2019

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Понуди различни бинго игри
 • Ексклузивни игри бинго достапни
 • Прифаќа плаќање преку PayPal

Конс

 • Релативно млада казино
 • Прифаќа играчи од неколку земјиНеколку валути се достапни

Бинго соби на располагање

 • The Voice Bingo The Voice Bingo
 • Club Room Club Room
 • Roll On Bingo Roll On Bingo
 • Buzz Bingo Blast Buzz Bingo Blast
 • Value Bingo Value Bingo
 • Newbie Room Newbie Room
 • Fluffy Favourites Bingo Fluffy Favourites Bingo
 • Link Room Link Room
 • Flash Bingo Flash Bingo
 • Deal or No Deal Bingo Deal or No Deal Bingo
 • Deal or No Deal Bingo 75 Deal or No Deal Bingo 75
 • Rainbow Riches Bingo Rainbow Riches Bingo
 • 5 Line Room 5 Line Room
 • 1p Room 1p Room
 • Free Bingo Room Free Bingo Room
 • Bingo Millions 75 Ball Instant Bingo Millions 75 Ball Instant
 • Bingo Millions 75 Ball Bingo Millions 75 Ball
 • Bingo Millions 80 Ball Instant Bingo Millions 80 Ball Instant
 • Bingo Millions 80 Ball Bingo Millions 80 Ball
 • Bingo Millions 90 Ball Instant Bingo Millions 90 Ball Instant
 • Bingo Millions 90 Ball Bingo Millions 90 Ball
 • Bingo Millions Turbo 90 Ball Bingo Millions Turbo 90 Ball
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
credit_debit
paypal
Opcije softvera
virtue_fusion
Podrška

Разговор во живо: 24/7

8081691459

[email protected]

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

30£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
30£

Добредојдовте бонус

18+. T&C применуваат
Барањето