Chit Chat Bingo веб-страница

Chit Chat Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: 888 Holdings

Бинго соби: 20

Рејтинг 2.4/5

Ние сме рангирани Chit Chat Bingo според нашите Bingo Страници Пласман систем и ги оценет како контроверзен сајт бинго. Тоа, рече, веројатно ќе се имаат двосмислена искуство, ако одлучите да се игра на бинго овој веб-сајт. За да го одбележи Chit Chat Bingo контроверзни ние го истражувале репутација на својот надлежниот орган, ги разгледа на бројот на месечни посетители на веб-сајтот и неговата политика бонуси. Види малку детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е во вредност од одјавувањето или не.

Chit Chat Bingo е во сопственост на 888 холдингс Саладин. Таа работи во Велика Британија лиценца на Коцкање комисија - реномирани лиценцирање орган. На веб-сајтот има 20 бинго соби и нуди некои ексклузивни бинго игри. Главен јазик на веб страната е на англиски и други опции се достапни.

300%

Бонус

Барањето

15%

Игри бонус и 15% бинго бонус

Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
credit_debit
entropay
neteller
paypal
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Разговор во живо

0800 901 2510

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

300%

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Chit Chat Bingo овозможува PayPal повлекувања и неколку други методи за повлекување, како и. Сите главни насоки, вклучувајќи бонуси и политиката на повлекување, јасно се откриваат и се состои од детални информации. За да креирате сметка, играчот ќе биде побарано да го докаже идентитетот на телефон или да испратите документ за идентификација. Врз основа на информациите во врска со овој сајт и ранг, ние не препорачуваме овој сајт за нова онлајн бинго играчи. Ова е контроверзна онлајн казино и најверојатно ќе има двосмислена искуство играјќи на него.

Сопственикот
888 Holdings
Година
2010
Бинго соби
20
Повлекување граница
Players outside the UK:£10,000 per month
Јазик
English
Cashout време
Debit Cards: 4-7 business days
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Припаѓа на една од најголемите коцкање поседи - 888 холдингс Саладин
 • Прифаќа плаќање преку PayPal
 • Голем број на бинго соби на располагање

Конс

 • мали казино
 • Ниски лимити повлекување за жителите не-Велика Британија

Бинго соби на располагање

 • Prize Time Prize Time
 • Mystery Jackpot Mystery Jackpot
 • VIP Players VIP Players
 • All Players All Players
 • Daily Doozey Daily Doozey
 • On The House On The House
 • £250 Sizzling Sunday £250 Sizzling Sunday
 • £1K Magical Monday £1K Magical Monday
 • £600 Dreamy Monday £600 Dreamy Monday
 • £1 £1
 • 500 Terrific Tuesday 500 Terrific Tuesday
 • £500 Wacky Wednesday £500 Wacky Wednesday
 • £1K Wishful Thursday £1K Wishful Thursday
 • 90’s Extreme 90’s Extreme
 • WOW! WOW!
 • Late Night Show Late Night Show
 • The Big£10 The Big£10
 • Big Fat 10 Big Fat 10
 • High 5 High 5
 • Roller Coaster Roller Coaster
 • Bounce’t Bounce’t
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
credit_debit
entropay
neteller
paypal
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Разговор во живо

0800 901 2510

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

300%

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
300%

Бонус

18+. T&C применуваат
Барањето