Costa Bingo веб-страница

Costa Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: 888 Holdings

Бинго соби: 36

Рејтинг 9.3/10

Проверен Costa Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оценет како одличен сајт бинго. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат искуство Најдобро ако одлучите да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Costa Bingo како одличен сајт ние се испитуваат на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Costa Bingo е во сопственост на 888 Holdings plc. Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 36 онлајн бинго соби и нуди некои ексклузивни бинго игри. примарен јазик на сајтот е на англиски јазик.

300%

Бонус и 30 бесплатни вртења

18+. T&C применуваат Барањето

60

Бинго билети на 2-ри депозит

18+. T&C применуваат Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
credit_debit
paypal
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Разговор во живо: 24/7

0808 238 9881

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar Gambling Commissioner

добар

UK Gambling Commission

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

300%

Бонус и 30 бесплатни вртења

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Costa Bingo овозможува повлекување на PayPal и некои други начини на плаќање, како и. Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Costa Bingo и за почетници и професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат исклучително искуство, додека свири на неа.

Сопственикот
888 Holdings
Година
2009
Бинго соби Покажи се
36
Повлекување граница
Players outside the UK:£5,000 per week
Јазик Покажи се
English
Cashout време
e-Wallet: 48-72 hours
Метод за повлекување Покажи се
PayPal

Добрите и лошите страни

Добрите

  • Голем број на бинго соби на располагање
  • Нема ограничувања за повлекување играчи од Велика Британија
  • лојалност програма за редовни играчи бинго

Конс

  • Играчи од одредени земји се ограничени од регистрирање на сметка
  • Повлекување ограничува за жителите не-Велика Британија

Остави Одговори

BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
credit_debit
paypal
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Разговор во живо: 24/7

0808 238 9881

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar Gambling Commissioner

добар

UK Gambling Commission

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

300%

Бонус и 30 бесплатни вртења

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
300%

Бонус и 30 бесплатни вртења

18+. T&C применуваат
Барањето