Dove Bingo веб-страница

Dove Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: Jumpman Gaming Limited

Бинго соби: 11

Рејтинг 8.2/10

Проверен Dove Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Dove Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Dove Bingo е во сопственост на Jumpman Gaming Limited. Таа работи според лиценците издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Alderney Коцкање комисија за контрола. Веб-страницата има 11 онлајн бинго соби. примарен јазик на сајтот е на англиски и други опции се достапни. Dove Bingo овозможува повлекување на PayPal.

500

Бесплатни врти

18+. T&C применуваат Барањето

50£

Само јадат ваучер

18+. T&C применуваат Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
credit_debit
pay_by_mobile
paypal
Opcije softvera
jumpman
Podrška

Разговор во живо: достапни преку пораки Dove Бинго на Фејсбук

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

UK Gambling Commission

најдобрите

Alderney Gambling Control Commission

добар
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

500

Бесплатни врти

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Dove Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
Jumpman Gaming Limited
Година
2018
Бинго соби Покажи се
11
Повлекување граница
Not limited
Јазик Покажи се
English
Cashout време
e-Wallet: 1-5 days
Метод за повлекување Покажи се
PayPal

Добрите и лошите страни

Добрите

  • Нема ограничувања за повлекување
  • Плаќања преку PayPal се достапни
  • Голем број на бинго соби

Конс

  • Релативно мал казино
  • Нема награди

Остави Одговори

BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
credit_debit
pay_by_mobile
paypal
Opcije softvera
jumpman
Podrška

Разговор во живо: достапни преку пораки Dove Бинго на Фејсбук

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

UK Gambling Commission

најдобрите

Alderney Gambling Control Commission

добар
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

500

Бесплатни врти

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
500

Бесплатни врти

18+. T&C применуваат
Барањето