Loony Bingo веб-страница

Loony Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: Daub Alderney Limited

Бинго соби: 4

Рејтинг 3.65/5

Проверен Loony Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Loony Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Loony Bingo е во сопственост на Daub Alderney Limited. Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 4 онлајн бинго соби и нејзината примарна јазик е англискиот.

300%

Бонус на прв депозит

Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
apple_pay
paysafecard
credit_debit
entropay
paypal
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Разговор во живо: 10 часот наутро am-2

0808-238-9836. SMS и повик назад не е поддржано

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

300%

Бонус на прв депозит

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Loony Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
Daub Alderney Limited
Година
2015
Бинго соби
4
Повлекување граница
Not limited
Јазик
English
Cashout време
Debit Cards: 4-7 business days
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

Добрите

  • прифаќа PayPal
  • Голем број на слотови на располагање
  • едноставна регистрација

Конс

  • Веб-страница специјализирана за онлајн казино наместо бинго игри

Бинго соби на располагање

  • 1p Bingo Games 1p Bingo Games
  • Live Bingo Rooms Live Bingo Rooms
  • Mystery Bingo Jackpots Mystery Bingo Jackpots
  • Rio Bingo Rio Bingo
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
apple_pay
paysafecard
credit_debit
entropay
paypal
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Разговор во живо: 10 часот наутро am-2

0808-238-9836. SMS и повик назад не е поддржано

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

300%

Бонус на прв депозит

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
300%

Бонус на прв депозит

18+. T&C применуваат
Барањето