Sky Bingo веб-страница

Sky Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: Sky Betting & Gaming

Бинго соби: 6

Рејтинг 9.5/10

Ние сме оценети Sky Bingo според нашите бинго сајтови "пласман систем како одличен сајт бинго. Тоа значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучите да се игра тука. За да го одбележи Sky Bingo како одличен сајт, ние се провери на угледот на неговата лиценца, бројот на месечни посетители на сајтот има, бонус политика се однесува. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Sky Bingo моментов е во сопственост од страна на група на British Скај радиодифузија . Таа работи според лиценците издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Alderney Коцкање комисија за контрола. Веб-страницата има 6 онлајн бинго соби и нуди некои ексклузивни бинго игри, како и. примарен јазик на сајтот е на англиски и други опции се достапни. Sky Bingo овозможува повлекување на PayPal и некои други начини на плаќање, како и.

40£

Бонус и 100 бесплатни врти

18+. T&C применуваат Барањето

25,000£

Вкупниот награден фонд во Дневен Лото

18+. T&C применуваат Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
credit_debit
paypal
Opcije softvera
virtue_fusion
Podrška

Разговор во живо

0330 024 4777

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

Alderney Gambling Control Commission

добар

UK Gambling Commission

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

40£

Бонус и 100 бесплатни врти

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни насоки, вклучувајќи бонуси и политики повлекување, јасно се откриени и се состои од детални информации. За да креирате сметка, играчите ќе биде побарано да го докаже својот идентитет од страна на телефон и да испратите некои документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој веб-сајт и ранг на своите, препорачуваме Sky Bingo за newbies и професионални онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и најверојатно ќе има позитивно искуство со играње на неа.

Сопственикот
Sky Betting & Gaming
Година
2018
Бинго соби Покажи се
6
Повлекување граница
£50,000 per day
Јазик Покажи се
English
Cashout време
e-Wallet: 12-24 hours
Метод за повлекување Покажи се
PayPal

Добрите и лошите страни

Добрите

  • Брз процес cashout
  • Дел од доверлив коцкање корпорацијата Скај група
  • Ексклузивни соби бинго

Конс

  • Достапни за играчи од неколку земји

Остави Одговори

BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
credit_debit
paypal
Opcije softvera
virtue_fusion
Podrška

Разговор во живо

0330 024 4777

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

Alderney Gambling Control Commission

добар

UK Gambling Commission

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

40£

Бонус и 100 бесплатни врти

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
40£

Бонус и 100 бесплатни врти

18+. T&C применуваат
Барањето