Sparkly Bingo веб-страница

Sparkly Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: 888 Holdings

Бинго соби: 4

Рејтинг 4.05/5

Проверен Sparkly Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Sparkly Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Sparkly Bingo е во сопственост на 888 холдингс Саладин . Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 4 онлајн бинго соби и мајчин јазик на сајтот е на англиски јазик.

120

Бинго билети

Барањето

3%

Дневен cashback

Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
credit_debit
neteller
paypal
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Разговор во живо

0800 901 2469

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

120

Бинго билети

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Sparkly Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
888 Holdings
Година
2015
Бинго соби
4
Повлекување граница
Players outside the UK:£10,000 per month
Јазик
English
Cashout време
Debit Cards: 4-7 business days
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

Добрите

  • Припаѓа на една од најголемите коцкање поседи - 888 холдингс Саладин
  • Прифаќа плаќање преку PayPal
  • Голем број на бинго соби на располагање

Конс

  • Неколку игри бинго достапни
  • Ниски лимити повлекување за жителите не-Велика Британија

Бинго соби на располагање

  • 90 Ball 90 Ball
  • 75 Ball 75 Ball
  • 5 Line 5 Line
  • 52-5 Bingo 52-5 Bingo
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
credit_debit
neteller
paypal
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Разговор во живо

0800 901 2469

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

120

Бинго билети

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
120

Бинго билети

18+. T&C применуваат
Барањето