Sun Bingo веб-страница

Sun Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: News Group

Бинго соби: 12

Рејтинг 3.85/5

Проверен Sun Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Sun Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Sun Bingo е во сопственост на Tabcorp UK Limited казина . Таа работи според лиценците издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Alderney Коцкање комисија за контрола. Веб-страницата има 12 онлајн бинго соби и нуди некои ексклузивни игри, како и. примарен јазик на сајтот е на англиски јазик.

50£

Бонус

Барањето

65,000£

награди неделно

Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
skrill
credit_debit
paypal
Opcije softvera
virtue_fusion
Podrška

Разговор во живо: 08:00-01:00

0800 458 4667

[email protected]

Надлежниот орган

Alderney

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Sun Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
News Group
Година
2006
Бинго соби
12
Повлекување граница
Not Stated
Јазик
English
Cashout време
Card Payments: 3-5 days
Метод за повлекување
MasterCard
Сертификати
WhichBingo Award 2019

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Дел од доверлив корпорација Сонцето
 • Разговор во живо 24/7

Конс

 • Играчи од неколку земји го прифатиле
 • само на англиски јазик

Бинго соби на располагање

 • Winning Headlines Bingo Winning Headlines Bingo
 • Heart Room Heart Room
 • Mystic Meg Bingo Mystic Meg Bingo
 • Cash Cubes Bingo Cash Cubes Bingo
 • Glamour Room Glamour Room
 • Age of the Gods Bingo Age of the Gods Bingo
 • Showboat Room Showboat Room
 • Rainbow Riches Bingo Rainbow Riches Bingo
 • Cash Cave Cash Cave
 • Deal or No Deal Bingo 75 Deal or No Deal Bingo 75
 • Candy Room Candy Room
 • Romance Rom Romance Rom
 • Deal or No Deal Bingo 90 Deal or No Deal Bingo 90
 • Cabaret Room Cabaret Room
 • Jazz Room Jazz Room
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
skrill
credit_debit
paypal
Opcije softvera
virtue_fusion
Podrška

Разговор во живо: 08:00-01:00

0800 458 4667

[email protected]

Надлежниот орган

Alderney

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
50£

Бонус

18+. T&C применуваат
Барањето