Tombola Bingo веб-страница

Tombola Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: Tombola Int

Бинго соби: 20

Рејтинг 8.2/10

Проверен Tombola Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Tombola Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Tombola Bingo е во сопственост на Tombola International Plc. Таа работи според лиценцата на Велика Британија Коцкање комисија и понуди 20 онлајн бинго соби. примарен јазик на сајтот е на англиски јазик.

50£

Добредојдовте бонус

18+. T&C применуваат Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
credit_debit
paypal
Opcije softvera
no_info
Podrška

Разговор во живо: 24/7

0800 298 873

[email protected]

Надлежниот орган

UK Gambling Commission

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Tombola Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
Tombola Int
Година
2012
Бинго соби Покажи се
20
Повлекување граница
Card:£20,000
Јазик Покажи се
English
Cashout време
PayPal: up to 72 hours
Метод за повлекување Покажи се
PayPal
Сертификати Покажи се
EGR Operator Award 2013-2019

Добрите и лошите страни

Добрите

  • Стариот и доверлив бинго оператор
  • User-friendly интерфејс на сајтот
  • Прифаќа плаќање преку PayPal

Конс

  • На располагање на жителите од Велика Британија само

Остави Одговори

BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
credit_debit
paypal
Opcije softvera
no_info
Podrška

Разговор во живо: 24/7

0800 298 873

[email protected]

Надлежниот орган

UK Gambling Commission

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
50£

Добредојдовте бонус

18+. T&C применуваат
Барањето