Velvet Bingo веб-страница

Velvet Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: ElectraWorks Limited

Бинго соби: 7

Рејтинг 1.55/5

Ние сме рангирани Velvet Bingo според рангирањето на нашиот систем бинго сајтови и ги оценет како контроверзен сајт бинго. Тоа, рече, веројатно ќе се имаат двосмислена искуство, ако одлучите да се игра на бинго овој веб-сајт. За да го одбележи Velvet Bingo контроверзни ние го истражувале репутација на својот надлежниот орган, ги разгледа на бројот на месечни посетители на веб-сајтот и неговата политика бонуси. Види малку детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е во вредност од одјавувањето или не.

Velvet Bingo е во сопственост на ElectraWorks Limited. Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. На веб-сајтот има 7 онлајн бинго соби. примарен јазик на сајтот е на англиски јазик.

40£

Бонус

Барањето

50£

Бонус на среќата Тркало

Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
skrill
boku
credit_debit
neteller
Opcije softvera
cozy
Podrška

Разговор во живо

020 3608 1305

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

40£

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Velvet Bingo овозможува PayPal повлекувања и неколку други методи за повлекување, како и. Сите главни насоки, вклучувајќи бонуси и политиката на повлекување, јасно се откриваат и се состои од детални информации. За да креирате сметка, играчот ќе биде побарано да го докаже идентитетот на телефон или да испратите документ за идентификација. Врз основа на информациите во врска со овој сајт и ранг, ние не препорачуваме овој сајт за нова онлајн бинго играчи. Ова е контроверзна онлајн казино и најверојатно ќе има двосмислена искуство играјќи на него.

Сопственикот
ElectraWorks Limited
Година
2014
Бинго соби
7
Повлекување граница
Not limited
Јазик
English
Cashout време
5-7 working days
Метод за повлекување
Paysafecard

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Нема ограничувања за повлекување
 • Разговор во живо за поддршка 24/7
 • Прифаќа плаќање преку PayPal

Конс

 • Сontroversial казино репутација
 • Прифаќа само неколку земји

Бинго соби на располагање

 • Big Ben Big Ben
 • 20K Sliding Jackpot 20K Sliding Jackpot
 • Victoria 90 Victoria 90
 • Down Town Down Town
 • City Hall City Hall
 • Devoted Dabbers Devoted Dabbers
 • Boosted Bingo Boosted Bingo
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
skrill
boku
credit_debit
neteller
Opcije softvera
cozy
Podrška

Разговор во живо

020 3608 1305

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

40£

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
40£

Бонус

18+. T&C применуваат
Барањето