William Hill Bingo веб-страница

William Hill Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: WHG (International) Limited Casinos

Бинго соби: 25

Рејтинг 3.55/5

Проверен William Hill Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи William Hill Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

William Hill Bingo е во сопственост на WHG Casinos International Limited. Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 25 онлајн бинго соби и нејзината примарна јазик е англискиот.

25£

Бонус

Барањето

55£

Индивидуалните игра вкупното награда

Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
skrill
trustly
credit_debit
entropay
neteller
paypal
Opcije softvera
virtue_fusion
Podrška

Разговор во живо: 24/7

0870 518 1715. SMS и повик назад не е поддржано

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

25£

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме William Hill Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
WHG (International) Limited Casinos
Година
1998
Бинго соби
25
Повлекување граница
Not limited
Јазик
English
Cashout време
e-Wallet: 0-24 hours
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Вилијам Хил Бинго припаѓа на една од најголемите глобални компании обложување
 • Понуди многу соби онлајн бинго
 • Стариот и доверлив казино

Конс

 • Голем број земји се ограничени

Бинго соби на располагање

 • Age of the Gods Age of the Gods
 • Fluffy Favourites Fluffy Favourites
 • BOGOF BOGOF
 • Bargain Basement Bargain Basement
 • Bingo Bowl Bingo Bowl
 • New Room New Room
 • Cash Cubes Bingo Cash Cubes Bingo
 • Community Room Community Room
 • Deal or No Deal Bingo Deal or No Deal Bingo
 • Deal or No Deal Bingo 75 Deal or No Deal Bingo 75
 • Diamond Room Diamond Room
 • Early Bird Early Bird
 • Housey Bingo Housey Bingo
 • Late Lounge Late Lounge
 • Lunch Club Lunch Club
 • Main Room Main Room
 • Party Bingo Party Bingo
 • Rainbow Riches Bingo Rainbow Riches Bingo
 • Speed Bingo Speed Bingo
 • Stars and Stripes Stars and Stripes
 • Time Out Tavern Time Out Tavern
 • Variety Variety
 • Willy's Den Willy's Den
 • Willy's Winners Willy's Winners
 • Zoom Room Zoom Room
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
paysafecard
skrill
trustly
credit_debit
entropay
neteller
paypal
Opcije softvera
virtue_fusion
Podrška

Разговор во живо: 24/7

0870 518 1715. SMS и повик назад не е поддржано

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

25£

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
25£

Бонус

18+. T&C применуваат
Барањето