Wink Bingo веб-страница

Wink Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: 888 Holdings

Бинго соби: 21

Рејтинг 5.7/10

Ние сме оценети Wink Bingo според рангирањето на нашиот систем бинго сајтови и го оцени ова како добра бинго сајт. Што значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучите да се игра на оваа страница. За да го одбележи Wink Bingo како добро, ние го испитале на угледот на надлежниот орган, бројот на месечни посетители сајт и преиспита својата политика бонуси. Дознајте малку детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Wink Bingo е основана и е во сопственост на 888 холдингс Саладин . Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 21 онлајн бинго соби и нејзината примарна јазик е англискиот.

200%

Добредојдовте бонус

18+. T&C применуваат Барањето

3%

Cashback

18+. T&C применуваат Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
mastercard
entropay
paypal
visa
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Поддршка: 10 am-2am, дневни

0800 901 2508

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar Gambling Commissioner

добар

UK Gambling Commission

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

200%

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Wink Bingo важна сајт политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка ќе биде побарано да го докаже идентитетот со телефон и исто така може да биде побарано да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите во врска со овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Wink Bingo и за почетниците и професионални онлајн бинго играчи. Ова е добар онлајн казино и, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство од коцкање на неа.

Сопственикот
888 Holdings
Година
2008
Бинго соби Покажи се
21
Повлекување граница
Players outside the UK:£5,000 per week
Јазик Покажи се
English
Cashout време
Credit/Debit Cards: 4-7 business days
Метод за повлекување Покажи се
PayPal

Добрите и лошите страни

Добрите

  • Брендот припаѓа на коцкање гигант 888 холдингс Саладин
  • Има голем број на бинго соби
  • Прифаќа плаќање преку PayPal

Конс

  • Повлекување ограничувања за играчи не-Велика Британија
  • Ограничува играчи од одредени земји
  • Не разговор во живо

Остави Одговори

BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
mastercard
entropay
paypal
visa
Opcije softvera
dragonfish
Podrška

Поддршка: 10 am-2am, дневни

0800 901 2508

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar Gambling Commissioner

добар

UK Gambling Commission

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

200%

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
200%

Добредојдовте бонус

18+. T&C применуваат
Барањето