Zinger Bingo веб-страница

Zinger Bingo преглед

Играчи од Црна Гора се прифатени

Igrajte
Igrajte

Сопственикот: 888 Holdings

Бинго соби: 7

Рејтинг 3.4/5

Ние сме оценети Zinger Bingo според рангирањето на нашиот систем бинго сајтови и го оцени ова како добра бинго сајт. Што значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучите да се игра на оваа страница. За да го одбележи Zinger Bingo како добро, ние го испитале на угледот на надлежниот орган, бројот на месечни посетители сајт и преиспита својата политика бонуси. Дознајте малку детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Zinger Bingo е основана во 2012 година и во моментов е во сопственост на 888 холдингс Саладин . Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 7 подготвен да игра бинго соби и нуди некои ексклузивни бинго игри. главен јазик на сајтот е на англиски и други опции се достапни. Zinger Bingo овозможува PayPal повлекувања и неколку други методи за повлекување, како и. На Zinger Bingo играчи од голем број на земји може да пристапите бинго. Веб-страницата има одзив мобилни дизајн.

64

Бинго билети и 10 слободни врти

Барањето
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
mastercard
neteller
visadebit
visaelectron
visa
wire_transfer
paysafecard
maestro
Opcije softvera
igt
net_ent
nyx_gaming
wms
openbet
pariplay
amaya
Podrška

0808 238 9814 (За играчи од Велика Британија)

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

64

Бинго билети и 10 слободни врти

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Zinger Bingo важна сајт политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка ќе биде побарано да го докаже идентитетот со телефон и исто така може да биде побарано да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите во врска со овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Zinger Bingo и за почетниците и професионални онлајн бинго играчи. Ова е добар онлајн казино и, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство од коцкање на неа.

Сопственикот
888 Holdings
Година
2012
Бинго соби
7
Повлекување граница
€10,000 per month
Јазик
English
Cashout време
e-Wallet: 48-72 hours
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Мапа прифаќа играчи од голем број на земји
 • систем на поддршка добри играчи "
 • Нуди мобилни коцкање

Конс

 • ограничувања на секоја земја поединечно
 • Бавен систем на поддршка за разговор

Бинго соби на располагање

 • Guaranteed Win Guaranteed Win
 • Free4U Free4U
 • Ace Club Ace Club
 • Cobsmacked Cobsmacked
 • Last Call Last Call
 • Welcome Bonus Welcome Bonus
 • Wonky Wonky
BINGO INFORMACIJE
Opcije plaćanja
mastercard
neteller
visadebit
visaelectron
visa
wire_transfer
paysafecard
maestro
Opcije softvera
igt
net_ent
nyx_gaming
wms
openbet
pariplay
amaya
Podrška

0808 238 9814 (За играчи од Велика Британија)

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Igrajte

НАЈДОБРА ПОНУДА

64

Бинго билети и 10 слободни врти

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
64

Бинго билети и 10 слободни врти

18+. T&C применуваат
Барањето